Przejdź do serwisu:
RALKOld-BoysSiatkówkaRudzkie Orliki

Cosmos

O drużynie

Historia


Zespół Cosmosu debiutował pod dzisiejszą nazwą, w 1998r. lecz jego początki sięgają roku 1996.Pierwszą i jedyną inną nazwą, jaką ten zespół nosił była nazwa sponsora Country Bar i pod takim szyldem wystartował w Chorzowskiej Lidze Piątek.
Sezon drugoligowy 1996-1997 zakończony awansem do ekstraklasy był rozgrywany na boisku żwirowym przy ulicy Bałtyckiej.
W 1997r dochodzi do wycofania dotychczasowego sponsora, po którym to fakcie zostaje zmieniona nazwa na Cosmos, pod którą zespół występuje do dnia dzisiejszego.
Po roku gry w ekstraklasie przyszedł pierwszy sukces, którym było zdobycie mistrzostwa ligi w sezonie 1998-1999.
Rok 2000 to całkowita zmiana systemu rozgrywek, który z boisk otwartych przenosi się na halę przy ulicy Dąbrowskiego a po dwóch sezonach na Graniczną w Chorzowie Batorym, gdzie liga gra do dzisiejszego dnia.
Zespół Cosmosu zalicza nieprzerwanie grę w chorzowskiej elicie do sezonu 2007 osiągając w tym czasie wicemistrzostwo oraz zajmując trzecie miejsce. Przez wszystkie te sezony plasując się w górnych rejonach tabeli dwukrotnie zostaje zaproszony i uczestniczy w najbardziej popularnym w tamtym czasie futsalowym turnieju Clearex Cup.
W sezonie 2008 zostaje podjęta decyzja o zakończeniu gry w chorzowskiej ekstraklasie a zespół nie zostaje zgłoszony do następnego sezonu.
Działalność zostaje zawieszona do roku 2009, w którym Cosmos zgłasza swój akces do Rudzkiej Ligi Oldboy a w jego skład wchodzą zawodnicy z innych niegdyś popularnych w Chorzowie zespołów Huraganu, Bryki i Tornada.

 

Strona internetowa drużyny Cosmos:     cosmoschorzow.futbolowo.pl

Kierownik drużyny:
Michał Szymura tel. - 506 032 836
 

Cosmos

Zawodnicy

Spotkania - Sezon 2018/19

Wybierz sezon:

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
1. Liga - o miejsce 3:
Gwiezdno Flota62:61Green Peaswięcej»
(19-05-2019 14:00)
Orliki — Runda I
Kolejka 8
1 Liga:
CHzP2:4Madej Wróbelwięcej»
(19-05-2019 12:45)
B-ce Team6:6Lambdawięcej»
(19-05-2019 11:30)
Wojak3:4PMMwięcej»
(19-05-2019 10:15)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
1. Liga - o miejsce 3:
Green Peas77:69Gwiezdno Flotawięcej»
(18-05-2019 14:00)
RALK — Finały
Spotkania 1
:
Drim Tim76:85Budsarwięcej»
(18-05-2019 15:30)
Orliki — Runda I
Kolejka 8
2 Liga:
HHT2:6Bar Karolinkawięcej»
(18-05-2019 15:15)
Dam Pack4:3FC VIKINGwięcej»
(18-05-2019 14:00)
Zryw Betlejem4:3FC Kaufhauswięcej»
(18-05-2019 12:45)
TELE-NAT & MILON3:2RST Teamwięcej»
(18-05-2019 11:30)
Team Jack8:3Los Blancoswięcej»
(18-05-2019 10:15)
Siatkówka — Finały
Finały
Mecz o miejsce 1:
RISER Volley Team Jaworzno3:0Do odcięcia Miechowicewięcej»
(16-05-2019 20:30)
Mecz o miejsce 3:
Kadra Bobrek Bytom3:2Volleybeer Team Katowicewięcej»
(16-05-2019 19:00)
Orliki — Runda I
Kolejka 7
2 Liga:
RST Team4:3Zryw Betlejemwięcej»
(12-05-2019 16:30)
FC Kaufhaus4:5Wataha Zabrzewięcej»
(12-05-2019 15:15)
Bar Karolinka2:2Team Jackwięcej»
(12-05-2019 14:00)